MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, Mhrs Şifre Hatırlatma

MHRS Şifremi Unuttum. Mhrs Parolamı Unuttum. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi), giriş yapabilmeniz için öncelikle sisteme kayıtlı olmalısınız ve MHRS şifre/parolanızı almış olmalısınız. Mhrs Şifrenizi veya Parolanızı Unutursanız sistemden yeni şifre alabilirsiniz.

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapmalıyım?

Yazının Türü : Araştırma / Makale

Yazının Amacı : Bu makale ile sizlere MHRS şifre /parolanızı unutursanız ne yapmanız gerektiği ve MHRS ‘ye alternatif giriş yolları üzerinde bilgi verebilmeyi amaçlıyoruz.

Kaynak / Dayanak : Bu yazının içinde geçen bilgilerin dayanağı MHRS Yönergesi olup, makale içinde geçen bazı bilgiler Sağlık Bakanlığı resmi web sayfası (www.mhrs.gov.tr) adresinden alınmıştır.

İçerik :

MHRS Nedir ?Mhrs Şifre Hatırlatma, 

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Sağlık Bakanlığınca devlet hastanelerinden randevu almak ve sıra beklemeden muayene olmak için kurulan bir e-randevu sistemidir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemine giriş için T.C. Kimlik No ve üyelik işlemleri sırasında kendinizin belirlemiş olduğu şifre kullanılmalıdır. Ancak zaman zaman şifreyi unutan vatandaşların sılça sorduğu bir soru var ki “MHRS Şifremi / parolamı unuttum ne yapmalıyım?”

  

MHRS Şifre/Parola Unutursanız;

https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız “Hatırlamıyorum” bölümüne geliniz.

Burada iki yol ile parolanızı yenileyebilir ya da geçici bir parola oluşturabilirsiniz;

 1. E-posta bölümünde T.C. kimlik numaranızı ve sistemde kayıtlı e-postanızı yazınız; mail adresinize gelen parola yenileme linkini kullanarak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
 2. SMS bölümünde sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı yazınız ve telefonunuza gelen onay kodunu ekrandaki alana giriş yaparak yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.
 3. Geçici Parola bölümünden yararlanabilirsiniz. “Geçici Parola” uygulamasını kullanmak isterseniz daha önceden e-Devlet ile giriş yaparak “İleri Seviye Güvenlik” alanından bir PIN oluşturmuş ve SMS ile “Geçici Parola” gönderim özelliğini kullanabilmek için onay vermiş olmanız gerekmektedir.
 • Eğer ilk 2 yoldan herhangi biriyle parola yenilemeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız, sistem size kimlik bilgileriniz ile parola yenileyebilmeniz için yeni bir alternatif sunabilir. Ancak bu alternatif yöntemden faydalanabilmek için daha önceden hesabınızdan gizli soru – cevap ve resminizi seçmiş olmanız gerekmektedir. Gelen ekrandan “Kimlik bilgileriniz ile parolanızı yenileyiniz” butonuna tıklayıp doğru bilgileri girdikten sonra parola yenileme ekranına ulaşabileceksiniz. Eğer bu seçenek ile karşılaşmıyorsanız kendinize daha önce gizli soru cevap ve resim seçmediğiniz anlamına gelmektedir.Eğer bu yöntem ile de parolanızı yenileyemiyorsanız “e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın” butonunu kullanarak randevu sistemine erişebilir, hesap bilgileri kısmından iletişim bilgileriniz, parolanız ve gizli soru-cevap ve resminizi güncelleyebilirsiniz.

Sonuç : 

 • MHRS şifrenizi unuttuğunuzda yapılması gerekenler ayrıntılı bir şekilde yukarıda anlatıldı.
 • Şifreyi/ parolayı unuttunuz, hiçbir şekilde şifreye ulaşamadıysanız randevu almak için alternatif diğer yolları deneyin.
  • ALO 199 arayarak randevu alabilirsiniz.
  • www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet giriş ile randevu alabilirsiniz.
  • e-nabız ile randevu alabilirsiniz.
  • Hastaneye başvurarak randevu alabilirsiniz.
(Visited 493 times, 1 visits today)