Aile Hekimi MHRS, Aile Hekimi Randevu Al

Aile Hekimi MHRS, Aile Hekimi Randevu Al. İnternetten randevu almak için MHRS girişi yapan hastalar için iki seçenek var.Aile hekimi Randevu ve Hastane Randevu. Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında uygulamaya konulan MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ‘den bir kolaylık daha başlatılarak 01.07.2013 tarihi itibariyle Aile Hekimlerinden randevu alma imkanı sağlanmıştır.

Aile Hekimleri Merkezi Randevu Var mı?

Yazının Türü : Araştırma / Makale

Yazının Amacı : Siz değerli ziyaretçilerimizin MHRS’den aile hekimlerine nasıl randevu alabileceğiniz hakkında yol göstermek.

Kaynak / Dayanak : Bu yazının içinde geçen bilgilerin dayanağı MHRS Yönergesidir. Makale içinde geçen bazı bilgilerin kaynağı Sağlık Bakanlığı resmi web sayfası (www.mhrs.gov.tr) ‘dır.

  

Tanımlar : Bu yazıda geçen;

MHRS : Merkezi Hekim Randevu Sistemi

SB : Sağlık Bakanlığı

MHRS Yönergesi : Merkezi Hekim Randevu Sistemi Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge

ifade etmektedir.

İçerik:

Aile hekimleri için en erken bir gün sonrasına randevu alınabilen MHRS’de, vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan bir yenilik daha yapıldı. Artık aile hekimine muayene olmak isteyen vatandaşlarımız, ertesi günü beklemek zorunda kalmadan, aynı gün mesai saatleri içerisinde hekimiyle görüşebilmektedirler.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız

ALO 182’yi arayarak,

mhrs.gov.tr adresinden giriş yaparak ya da

doğrudan MHRS Mobil uygulaması ile “Aile Hekiminden Randevu Al”  butonunu kullanarak aynı güne en erken 30 dakika sonrasına randevusunu oluşturabilirler.

AİLE HEKİMİ RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Aile Hekimi MHRS, Aile Hekimi Randevu Al

Randevu butonunu tıkladıktan sonra eğer üyeliğiniz varsa T.C. numaranız ve şifrenizle giriş yaparak randevu saatinizi ayarlayabilirsiniz.

Üyeliğiniz yok ise önce yeni üyelik oluşturup daha sonra randevunuzu ayarlayabilirsiniz.

 

(Visited 124 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir